Ministerstvo životního prostředí ČR opatrně připouští chemtrails

9. 02. 2011 1:49:08
V tomto článku budu citovat odpovědi Ministesrstva životního prostředí, kam jsem již v prosinci posílal rozsáhlou argumentaci podporující teorii chemtrails, čekajíce reakci. Po téměř dvou měsících se mi totiž konečně dostalo odpovědi – respektive hned dvou. A v jednom případě jde o odpověď poměrně překvapivou...

V předchozích článcích Otevřený dopis MŽP a Otevřený dopis MŽP – pokračování (proklikejte, pokud nevíte, o co jde, protože tento článek je ve volné návaznosti na tyto předchozí), jsem zde publikoval emailovou korespondenci s Ministerstvem životního prostředí ČR týkající se teorie chemtrails, o které se vedou stále bouřlivější diskuse. Šlo v první řadě o rozsáhlou argumentaci o 12-ti bodech a pak o tom, jak odpověď ne a ne dojít. Od prosince, kdy jsem napsal druhý článek této série, došlo ale k významnějšímu obratu. Od té doby totiž došly už dvě odpovědi:

Odpověď od Ing. Karla Bušty z Oddělení výzkumu a vývoje (první ze dvou odpovědí), která došla 23. prosince 2010:

Vážený pane Krejčí,

děkuji za důvěru, s níž jste se obrátil na naši instituci a oceňuji Váš upřímný zájem o problematiku kvality ovzduší, která je jedním z faktorů ovlivňujících zdraví lidí. MŽP v uplynulých letech podpořilo řadu projektů zaměřených na kvalitu atmosféry a faktory, které ji ovlivňují. I když o existenci úvah a teorií, které zmiňujete ve svém sdělení, víme, v rámci působnosti oddělení výzkumu a vývoje jsme se podobnou problematikou nezabývali. Zdravotní dopady znečištěného ovzduší podrobně zkoumal např. kolektiv MUDr. Radima Šráma, DrSc. z Ústavu experimentální medicíny AV ČR, v.v.i., který svoje výsledky rozsáhle publikoval. Závěry těchto výzkumů můžete nalézt jak v odborných časopisech (např. Ochrana ovzduší), tak ve výzkumných zprávách uložených v knihovně MŽP. Tam byste pravděpodobně mohl nalézt i odpověď na původ řady zdravotních potíží, které trápí Vás a Vaše rodinné příslušníky.
Problematika ochrany ovzduší jako taková patří na MŽP do kompetence odboru ochrany ovzduší (ředitel Ing. Kužel), ochrana klimatu pak přísluší odboru změny klimatu (ředitel Ing. Zámyslický).

S pozdravem a přáním příjemných vánočních svátků

Karel Bušta
odd. výzkumu a vývoje
MŽP

Čili v první odpovědi jsem se dočetl jen odkazu na jiný odbor MŽP a poněkud vyhýbavé odpovědi na jeden svůj argument z dvanácti (že látky používané pro operaci chemtrails mohou vážně škodit širokému okruhu obyvatel i přírodě). Jinak tu nebylo v podstatě nic, co by přímo vysvětlovalo, podporovalo nebo vyvracelo další argumenty, které jsem psal v úplně prvním emailu (zde).

Poslechl jsem nicméně p. Ing. Buštu a 27.12. kontaktoval Odbor ochrany ovzduší, kde je ředitelem Ing. Jan Kužel. Opět jsem odeslal svou dvanáctibodovou argumentaci i s odkazy na zdroje a opět jsem čekal odpověď. Ta byla zajímavější. Dorazila o měsíc později, 25.ledna a byla v souboru PDF ve formátu obrázku. Ten nyní přikládám v přímém znění jen s rozmazanými kontakty na inkriminované osoby - snad z pochopitelného důvodu.

Na první pohled se zdá, že MŽP píše něco ve smyslu „látky, které jsou rozprašovány v rámci tajné operace chemtrails, byly zaznamenány v mechu“. Vám to tak nepřijde?

„...byly sledovány i koncentrace těchto látek v mechu.“ A kde se tam ty inkriminované látky vzaly? Přece se v přírodě normálně nevyskují a nějakou čirou shodou náhod se široce mluví o tom, že přesně tyhle jedovaté látky, co byly zachyceny v mechu, se sypají z letadel v rámci chemtrails... Hm, minimálně dost zajímavé... Obrázek nechť si udělá každý sám.

Poslední věta pak patrně odkazuje na mou připomínku, že „záhadné netopýří plísně a masivní úbytek včelstev se objevuje takřka paralelně od doby, kdy podle zastánců chemtrails došlo k význymnému nárůstu jevu chemtrails“ (bod 11 ve výčtu argumentů, zveřejněném v již několikrát zmíněném předchozím článku). A logický vývod z této poslední věty v odpovědi - do roku 2005 byly koncentrace inkriminovaných látek zaznamenány, ovšem nikoliv ve zvyšující se tendenci. Ale co po roce 2005, od kdy se o chemtrails i nad ČR mluví mnohem více, to už zřejmě nikdo neví. Kdoví, co a v jaké síle na nás sypou posledních 5 až 6 posledních let...

Rozbor, jehož výsledky přibližuje MŽP, nejsou navíc jedinými testy, které nakonec ukázaly vyšší koncentraci hliníku, zinku, mědi, barya apod., a to jak ve vzduchu, tak ve vodě. Již dříve jsem stručně psal o různých testech ze zahraničí.

Jen namátkou:

Například německý meteorolog David Chang si jednoho dne všiml podezřele velké letecké aktivity na nebi. Vzhledem k charakteru stop, které za sebou letadla zanechávala, měl podezření na chemtrails. Rozhodl se tedy umístit ven lapač nečistot, který zjišťuje nečistoty ve vzduchu a jejich charakter. Druhý den se šel podívat na výsledky. A nestačil se asi divit - mimo jiné zjistil značně zvýšenou koncentraci barya a oxidu hliníku ve vzduchu, který dýchá každý člověk a vše živé! Odkaz na jeho oficiální stránky: http://www.chemtrail.de/

Rosalinda Petersonová, která dříve pracovala na ministerstvu zemědělství USA, si také v roce 2002 začala všímat podezřele výrazných čar za letadly. Když otestovala vodu v jedné z kalifornských řek, po rozborech v laboratoři zjistila, že se v ní nachází značné množství barya, manganu, hliníku, hořčíku a zinku.

Ale pořád převažuje dojem, že je všechno nesmysl. Nicméně začínají být k smíchu spíše odpůrci těchto „konspirací“...

Autor: Jaroslav Krejčí | středa 9.2.2011 1:49 | karma článku: 28.57 | přečteno: 4530x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Konečně jsem pana prezidenta pochopil

Vzpomínáte si na vyjádření Miloše Zemana z roku 2014 pro Čínskou ústřední televizi CCTV? Prý se chce v komunistické Číně poučit, jak stabilizovat společnost.

25.8.2019 v 8:00 | Karma článku: 20.19 | Přečteno: 275 | Diskuse

Jan Provazník

Podivná hra

Nyní je už vše jasné. Miloš Zeman s námi hraje prazvláštní hru. Ta hra by se dala nazvat: Co všechno vydrží občané této země.

24.8.2019 v 23:18 | Karma článku: 15.32 | Přečteno: 271 | Diskuse

Libor Čermák

Přívrženci politické korektnosti by si neměli jen pro sebe přivlastňovat významná výročí!

Jestli mne něco dost zneklidňuje, tak to, když vidím, jak ti, co by rádi jiným lidem nasazovali za jejich názory náhubky a ti, co štvou proti prezidentovi a vládě, jak si chtějí pro sebe uzurpovat významná výročí.

24.8.2019 v 10:47 | Karma článku: 37.09 | Přečteno: 810 |

David Repecký

A teď Vám budu lhát o trestu smrti!

Již delší dobu zkouším zjistit, zda někdo ví, proč docházelo postupně ke zrušení trestu smrti v Evropě někdy od konce 19. století, tedy například kolem roku 1880.

23.8.2019 v 22:14 | Karma článku: 25.66 | Přečteno: 3334 | Diskuse

Miroslav Gruner

Znamená snad "Jmenuje na návrh" totéž co "Jmenuje navrženého"?! Pochybení diskuse o ústavě

S trochou jízlivosti by se dalo napsat, že MZ po sedmdesátce prozřel když se přidržuje stejného výkladu ústavy jako Václav Havel, proti němuž v této věci kdysi brojil. Avšak - on je to dost možná výklad spíše správný než že nikoli

23.8.2019 v 20:21 | Karma článku: 39.98 | Přečteno: 4490 | Diskuse
Počet článků 98 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1835
Je mi 23 let, zajímám se o řadu věcí od vědy až po duchovno, snažím se na každou věc udělat svůj názor.

Najdete na iDNES.cz